Ultimele stiri:
= JURNALE =

Succes istoric pentru naţionala de tineret

12 Septembrie, 10:35

Naţionala de tineret a României a câştigat meciul decisiv cu Bosnia-Herţegovina, scor 2-0, miza fiind primul loc în Grupa a 8-a de calificare la Campionatul European de anul viitor.

hghj

Naţionala de tineret a României este aproape de o performanţă epocală! Într-o perioadă aproape catastrofală pentru fotbalul românesc selecţionata Under 21 este ca şi calificată la Campionatul European de anul viitor.

Tinerii noştri tricolori au învins în meci decisiv Bosnia-Herţegovina, scor 2-0, şi au trecut pe primul loc al grupei a 8-a. Scorul a fost deschis în minutul 16, de Adrian Petre, jucătorul danezilor de la Esbjerg, din pasa lui Ianis Hagi. Şi în continuare jucătorii antrenaţi de Mirel Rădoi au fost mai activi, iar golul care ne-a risipit emoţiile de final a fost marcat în minutul 70. Autorul a fost Ianis Hagi, care a punctat direct din corner.