Ultimele stiri:
= JURNALE =

NEWS ALERT: Simona Halep a câştigat turneul de la Madrid

14 Mai, 09:28

Simona Halep a câştigat, sâmbătă, finala turneului de tenis de la Madrid, scor 7-5, 6-7, 6-2 cu Kristina Mladenovic.

halep

Simona Halep a început la servicuiu, primul game având aproape 10 minute. Mladenovic a reușit în cele din urmă break-ul, după un start presărat cu greșeli. După un nou game maraton, Simona Halep a revenit de la 0-40 pentru a egala la 2-2. Simona Halep și-a pierdut din nou serviciul la 3-3 și a cerut intervenția lui Darren Cahill în pauză. Sfaturile tehnicianului au fost utile, românca reușind să întoarcă scorul de la 3-5 la 7-5!

În setul al doilea, SImona Halep reușește rapid break-ul, în timp ce Mladenovic începe să acuze probleme medicale. În ciuda durerilor, jucătoarea din Franța a reușit să egaleze la 2. S-a mers cap la cap până la 6-5, când Simona Halep a cerut din nou intervenția lui Darren Cahill. Tehnicianul a fost zâmbitor și a încurajat-o pe Simona Halep, dar Mladenovic s-a impus la tie-break.

Simona Halep a început agresiv setul trei şi, după 2-1, s-a distanţat cu două break-uri şi a câştigat decisivul cu 6-2.

Citeste mai mult despre: Halep, madrid, turneu