Ultimele stiri:
= JURNALE =

Sharapova, eliminată în primul tur la Stuttgart

25 Aprilie, 19:44

Maria Sharapova, locul 41 WTA, beneficiară a unui wild card, a fost învinsă, marţi, cu scorul de 3-6, 7-6 (6), 6-4, de sportiva franceză Caroline Garcia, locul 7 WTA şi cap de serie numărul 6, în primul tur al turneului de categorie Premier de la Stuttgart.

sarapova

Rusoaica era pe aceeași parte de tablou cu Simona Halep.

Garcia s-a impus în două ore şi 44 de minute. Sharapova nu a mai trecut de primul tur de la Australian Open, unde a pierdut în manşa a treia, scor 1-6, 3-6, în faţa germanei Angelique Kerber.

De atunci, rusoaica a mai jucat la Doha, învinsă de Monica Nioculescu (4-6, 6-4, 6-3) şi la Indian Wells, eliminată de japoneza Naomi Osaka (6-4, 6-4).

Sharapova a declarat, la sosirea în Germania, că nu se gândeşte la retragere, obiectivul său pe 2018 fiind cucerirea unui turneu de Grand Slam. Opinii îndrăzneţe având în vedere forma arătată după revenirea cauzată de suspendarea pentru dopaj, scrie digisport.ro.