Ultimele stiri:
= JURNALE =

SERBIA ELVETIA 1-2

22 Iunie, 23:50

Reprezentativa Elveţiei a învins, vineri, cu scorul de 2-1, selecţionata Serbiei, într-un meci din etapa a doua a Grupei E de la Cupa Mondială, în care ultimul gol al elveţienilor a fost înscris în minutul 91.

ELVETIA

Reprezentativa Elveţiei a învins selecţionata Serbiei cu scorul de 2-1 (0-1), vineri seara, la Kaliningrad, în Grupa E a Cupei Mondiale de fotbal din Rusia. Xherdan Shaqiri, autorul golului din minutul 91 care i-a adus Elveţiei victoria în partida cu Serbia, scor 2-1, în grupele Cupei Mondiale, a fost declarat jucătorul meciului de la Kaliningrad.

În Grupa E s-au mai înregistrat următoarele rezultate: Costa Rica – Serbia 0-1 (17 iunie), Brazilia – Elveţia 1-1 (17 iunie), Brazilia – Costa Rica 2-0 (22 iunie).

Ultima etapă programează, la 27 iunie, partidele Serbia – Brazilia şi Elveţia – Costa Rica.

În clasamentul grupei conduce Brazilia, cu patru puncte, urmată de Elveţia, tot cu patru puncte, Serbia – trei puncte şi Costa Rica – niciun punct.