Ultimele stiri:
= JURNALE =

România - Ţara Galilor 2-0. "Tricolorii" U21, ca şi calificaţi la Euro 2019

12 Octombrie, 21:41

România a trecut de Țara Galilor, vineri, la Cluj-Napoca, scor 2-0, și este ca și calificată la Euro 2019 din Italia. "Tricolorii" au nevoie de un egal, în ultimul meci, cu Liechtenstein, echipă care a pierdut toate cele nouă meciuri de până acum.

ferf

România a controlat autoritar ostilitățile în prima repriză. Primele ocazii au purtat semnătura lui Coman. Jucătorul celor de la FCSB a trimis a fost blocat în trei rânduri (minutele 8, 16 și 18), de două ori de portar și o dată de fundașii centrali galezi.

Repriza secundă a început cu un iureș românesc. Descătușarea a venit în minutul 55. Man a reluat cu sânge rece, din preajma porții, după o lovitură liberă executată de Hagi. Golul secund a venit din piciorul unui "stranier." Pușcaș a punctat în minutul 71, la cinci minute după intrarea pe teren. Atacantul lui Palermo a reușit o cursă superbă în flancul drept, finalizată cu un șut necruțător, sub bară.