Ultimele stiri:
= JURNALE =

Irina Begu, eliminată în sferturi la Charleston

10 Aprilie, 09:39

Aventura Irinei Begu (26 de ani, locul 33 WTA) la turneul de la Charleston s-a încheiat în faza sferturilor de finală.

begu

Vineri, sportiva din România a pierdut în fața Dariei Kasatkina (19 ani, locul 42 WTA, Rusia), scor 4-6, 1-6 și a părăsit întrecerea din SUA.

Sportiva noastră a început excelent și a condus cu 2-0 în primul set, dar adversara din Rusia și-a revenit și a câștigat 4 game-uri la rând. Irina Begu a reușit să egaleze, dar nu a putut ține ritmul și Kasatkina s-a impus cu 6-4, scrie digisport.ro.

În partea a doua, serviciul Irinei nu a funcționat deloc. A câștigat un singur game, pe serviciul adversarei, care în schimb a făcut patru break-uri și a închis meciul cu un categoric 6-1 în setul secund.

Citeste mai mult despre: charleston, eliminari, în sferturi, irina begu